Wizytówki tłoczone

wizytowki-tloczone

Tłocznie to technika bardzo podobna do druku puchnącego.  Kiedy zamawiamy wizytówki tłoczone musimy wyprodukować specjalną matrycę, przy pomocy której następnie wykonamy tłocznie na wizytówkach. Wykonanie takiej matrycy do tłoczenia oczywiście podniesie nam koszty zamówienia dlatego jest to opłacalne przy dużych nakładach. Taka matrycę można w przyszłości używać wielokrotnie kiedy będziemy robili dodruk wizytówek.

Druga zasadnicza różnica mieczy tłoczeniem a drukiem puchnącym jest to że w przypadku tłoczenia ingerujemy w strukturę papieru. Wyżej wspomnianą metalową matryca uderzamy z tyłu wizytówki i przetłaczamy papier. W wyniku tego zabiegu papier wizytówki z tyłu jest wklęsły a od frontu wypukły. W przypadku druku puchnącego spulchniamy tylko farbę która jest nadrukowana, nie ingerujemy w strukturę papieru. Druga strona wizytówki pozostaje więc nienaruszona, płaska, i możemy ją wykorzystać do nadrukowania innych danych.

Ze względu na wspomniane różnice druk puchnący jest tańszą i dająca większe możliwości techniką druku. Poza tym druk puchnący jest dożo nowszą i mniej znaną technologią dzięki czemu jeśli ją zastosujemy na swoich wizytówkach to będziemy bardziej oryginalni i innowacyjni.