Technologia wykonania

wizytowki3D

WIZYTÓWKI PUCHNĄCE, druk puchnący, druk wypukły, lakier puchnący, wizytówki 3D to wszytko określenia wypukłych wizytówek. Mimo wielu nazw tak na prawdę na rynku występują tylko dwie techniki druku.

Jedna z nich to tani, marnej jakości druk, który jest wykonany za pomocą lakieru selektywnego. Taki lakier selektywny, czy też lakier puchnący jak go niektórzy nazywają ma imitować  profesjonalny druk wypukły. Jednak jest to tylko substytut więc na pewno nie spełni oczekiwań bardziej wymagających klientów.

Druga technika druku, oferowana na naszym rynku to, profesjonalny druk puchnący, zwany też drukiem wypukłym wypalanym. Określenia te wskazują na technologie wykonywania takiego druku. Druk najpierw jest drukowany offsetowo a potem nakładany jest na niego specjalny proszek. Następnie wizytówki są w”wypalane” w wysokiej temperaturze w wyniku czego proszek się rozpuszcza i wchodzi w reakcje z zadrukowanym podłożem. Ze względu na występująca temperaturę podczas produkcji nazywany tę technikę drukiem wypukłym termicznym, lub drukiem wypukłym wypalanym (druk puchnący wypalany, druk puchnący termiczny). Tą technikę druku cechuje wysoką jakością, czego nie można powiedzieć o tańszych podróbkach. Jest to dość droga technologia i wymaga czasu ale takich wizytówek nie powstydzi się nawet najbardziej wymagający klient. Jest to ekskluzywny i elitarny produkt.

Jeśli szukają Państwo ekskluzywnych wizytówek zapraszamy do naszej drukarni.